Czerń w kuchni. Wygląd a praktyczność.

Czarny kolor może być równie dobrym rozwiązaniem w aranżacji pomieszczenia, jak klasyczna biel.

Trzeba jednak uważać, ponieważ decydując się na czerń łatwiej wpaść w aranżacyjną pułapkę.
Najprostszym sposobem na to, aby zaprosić odrobinę czerni do aranżacji kuchni jest zastosowanie farby tablicowej. Można nią pomalować wolny fragment ściany i w ten sposób uzyskamy tablicę, na której będziemy zapisywali najróżniejsze notatki.
Warto jednak pokusić się o prawdziwą wnętrzarską odwagę i niesztampowe rozwiązania w aranżacji wnętrz, pójść o krok dalej i postawić na czarne meble kuchenne. Ciemne szafki mają wiele plusów – zabrudzenia i plamy powstałe w trakcie codziennego użytkowania kuchni będą na nich mniej widoczne niż na białych meblach.
Czarna kuchnia będzie prezentować się świetnie w pomieszczeniach, które są otwarte również na jadalnię i salon. W ten sposób ciemna kolorystyka jednoznacznie wyznaczy granicę pomiędzy poszczególnymi częściami pomieszczenia.
Większość z Was prawdopodobnie powie, że meble takie są niefunkcjonalne i dużo czasu trzeba poświęcić, aby nie było widać palców odciśniętych na frontach. Rzeczywiście coś w tym jest, ale czarne meble w kuchni to klasa i elegancja sama w sobie więc warto zaryzykować. To ostatnio nowy trend, kiedyś nie do pomyślenia, kojarzony z przygnębieniem, smutkiem – dzisiaj najmodniejszy. Na ostatnich targach EuroCucina w Mediolanie na niemal wszystkich stoiskach można było zobacz ciemne kuchnie. Aranżacje w czarnych barwach wyglądają szykownie i trochę tajemniczo. Producenci proponują, żeby absolutnie wszystkie powierzchnie były czarne, od frontów szafek, przez blaty, po armaturę i sprzęty AGD.

Czarna kuchnia sprawdzi się w wielkomiejskim apartamencie, ale także jako skromny aneks w kawalerce.

Potrafi świetnie grać główną rolę, czasem zdarza się, że znika jako tło aranżacji salonu. Czarna kuchnia, to pomysł dla minimalistów, wybierających proste rozwiązania: gładkie, matowe fronty, ściany oraz blaty z nowoczesnych materiałów.

Muro Studio - Projektowanie wnętrz - Białystok - Czarna kuchnia